UGC kūrimas pagal poreikį
UGC vaizdo redaktorius
Influencer Marketing

2026 m. kovo 26 d.

Parašė Katja Orel
Vyriausiasis redaktorius, UGC rinkodara

Faktus patikrino Sebastian Novin
Vienas iš įkūrėjų ir COO, Influee
Standartinio Instagram influencerių kainoraščio nėra. Nano kūrėjas su 5000 sekėjų už Reel gali imti 50 $. Kitas, turintis tiek pat sekėjų finansų nišoje, gali imti 300 $. Makroinfluenceris už vieną karuselės įrašą gali prašyti 15 000 $, o jei siūlai ilgalaikį susitarimą, galbūt užteks ir 5 000 $.
Būtent šis kainų išsibarstymas ir yra problema. Prekių ženklai permoka, nes nežino, kas normalu. Kūrėjai nusikainoja per pigiai, nes nežino, ką ima kiti. O „vidutiniai tarifai“, kuriuos rasi daugelyje tinklaraščių, tokie platūs, kad beveik nenaudingi.
Šis gidas tai ištaiso. 2026 m. Instagram influencerių kainų duomenis surinkome iš Shopify, Modash ir Influencer Marketing Hub orientyrų ataskaitos, kad gautum orientacinius tarifų intervalus pagal lygį, turinio formatą ir nišą, o kartu ir praktinį derybų planą, kaip gauti geriausią kainą už vertę nano ir mikro lygiuose.
Čia tarifai pateikti kaip intervalai, o ne fiksuoti skaičiai. Realios kainos skiriasi priklausomai nuo įsitraukimo kokybės, nišos, turinio sudėtingumo ir rinkos. Naudok juos kaip orientyrus planuodamas ir derėdamasis, o ne kaip kainų etiketes.


Instagram influencerių tarifai neimami iš oro. Kainą lemia penki veiksniai, o juos supratus lengviau skaityti įkainių lenteles.
Tai pagrindas. Daugiau sekėjų paprastai reiškia didesnius tarifus. Bet tai prasčiausias vertės matas. Nano kūrėjas su 8000 labai aktyvių sekėjų siaurėje nišoje dažnai pranoksta vidutinio lygio paskyrą su 200 000 pasyvių sekėjų. Industrija vis dar kainuoja pagal lygį, nes taip paprasčiau, bet išmanantys prekių ženklai tai greitai peržengia.
Čia slypi tikrasis vertės signalas. Įsitraukimo rodiklis rodo, kaip aktyviai auditorija sąveikauja su turiniu: patinka, komentuoja, išsaugo, dalijasi. Bet ne visas įsitraukimas vienodas. Išsaugojimai ir pasidalijimai parodo pirkimo ketinimą kur kas geriau nei patiktukai. Kūrėjas su 4% įsitraukimu, kurį lemia išsaugojimai, vertesnis už tą, kuris turi 6%, bet gautus iš neaktyvių paskyrų patiktukais. Nano kūrėjų įsitraukimas Instagram vidutiniškai siekia 2,19%, o tai gerokai daugiau nei makro paskyrų, kurių rodiklis nesiekia 1%.
Finansų, B2B ir sveikatos kūrėjai ima premium tarifus, nes jų auditoriją sunkiau pasiekti ir ji labiau nusiteikusi pirkti. Mikroinfluenceris asmeninių finansų ar SaaS srityje už Reel gali imti 500–1500 $. Tiek pat sekėjų turintis kūrėjas bendro gyvenimo būdo ar mados srityje? 150–500 $. Kainos daugiklį lemia auditorijos perkamoji galia ir specifika, o ne kūrėjo gamybos kokybė.
60 sekundžių Reel su scenarijumi, filmavimu ir montažu reikalauja gerokai daugiau pastangų nei viena statinė nuotrauka. Kaina tai atspindi. Instagram brangiausias formatas yra Reels, toliau eina karuselės, statiniai įrašai ir Stories. Formatų kainas išsamiai išskaidome žemiau.
Šį veiksnį daugelis prekių ženklų pamiršta įtraukti į biudžetą. Jei nori kūrėjo turinį panaudoti kaip mokamą reklamą, tai atskiras naudojimo teisių mokestis: paprastai 20–50% virš bazinio tarifo, priklausomai nuo trukmės ir vietos. Išskirtinumo sąlygos (kai kūrėjas tam tikrą laiką negali dirbti su konkurentais) prideda dar daugiau. 200 $ kainuojantis nano kūrėjo įrašas gali greitai tapti 400 $, kai pridedi 90 dienų naudojimo teises ir 30 dienų išskirtinumo laikotarpį.

Tai orientaciniai intervalai, surinkti iš Shopify, Modash ir kelių industrijos orientyrų ataskaitų. Realūs tarifai skiriasi pagal įsitraukimo kokybę, nišą ir rinką, bet jie suteikia tvirtą pradžios tašką biudžetui ir deryboms.
Sekėjai | Įrašas | Reel | Story | Karuselė | |
|---|---|---|---|---|---|
Nano | 1K–10K | 25–150 $ | 50–300 $ | 15–75 $ | 35–200 $ |
Mikro | 10K–100K | 250–5 000 $ | 750–5 000 $ | 125–1 000 $ | 300–3 000 $ |
Vidutinio lygio | 100K–500K | 1 600–10 000 $ | 2 500–15 000 $ | 500–3 000 $ | 2 000–10 000 $ |
Makro | 500K–1M | 5 000–25 000 $ | 10 000–50 000 $ | 2 000–10 000 $ | 5 000–20 000 $ |
Mega | 1M+ | 10 000–50 000 $+ | 25 000–75 000 $+ | 5 000–30 000 $ | 15 000–50 000 $+ |
Kelios pastabos apie šiuos intervalus.
Kiekvieno lygio viduje skirtumai dideli, ir tai tiksliai atspindi tikrovę. Nano kūrėjas su 2000 sekėjų ir 1,5% įsitraukimu yra visai kitas pasiūlymas nei kūrėjas su 9000 sekėjų ir 5% įsitraukimu. Abu yra „nano“, bet vienas vertas 3–4 kartus daugiau nei kitas.
Kaip pastebi Shopify, „tarifai tarp lygių nešoka taip drastiškai“, kaip rodytų lentelė. Didžiausi kainų šuoliai įvyksta dviejuose lūžio taškuose: pereinant iš nano į mikro (kai kūrėjai pradeda tai laikyti profesionaliomis pajamomis) ir iš vidutinio lygio į makro (kai įsitraukia vadybininkų komandos ir agentai).
Daugumai prekių ženklų (ypač el. prekybos, DTC ir vartotojų prekių) nano ir mikro lygiai duoda didžiausią grąžą už kiekvieną dolerį. Gauni didesnį įsitraukimo rodiklį, autentiškesnį turinį ir pakankamai biudžeto dirbti su 10–15 kūrėjų, o ne viską statyti ant vieno brangaus įrašo. 67% rinkodaros specialistų mikroinfluencerius jau teikia pirmenybę būtent dėl šios priežasties.
Dėl platių intervalų aukščiau nano ir mikro kainos gali atrodyti painesnės, nei yra. Štai kaip tai paprastai atrodo praktikoje.
Dauguma nano kūrėjų (iki 10K sekėjų) už statinį įrašą ima 25–150 $. Daugelis sutiks dirbti vien už produktą, ypač jei kuria portfolio ir prekės ženklas atitinka jų nišą. Už Reel tikėkis 50–300 $. Stories pigiausias formatas: 15–75 $ už kadrą, dažnai parduodamas 3–5 kadrų rinkiniu.
Mikro kūrėjų (10K–100K) tarifai jau profesionalesni. Vienas įrašas daugumoje nišų kainuoja 250–2000 $, o Reels yra 750–3000 $ intervale. Šiame lygyje kūrėjai dažnai jau turi paruoštus media kit ir įkainių lenteles. Geriausias vertinimo būdas: padalyk jų tarifą iš vidutinio įsitraukimų skaičiaus (ne aprėpties), ir gausi apytikslę kainą už vieną įsitraukimą. Viskas žemiau 0,50 $ CPE yra gerai. Žemiau 0,25 $ yra puiku.
Čia stipriausia yra influencerių rinkodaros platforma. Platforma jungia prekių ženklus su patikrintais mikro ir nano influenceriais daugiau nei 30 šalių, todėl prieš įsipareigojant biudžetui lengva palyginti tarifus, įsitraukimo kokybę ir nišos atitiktį.

Kainai formatas svarbus tiek pat, kiek sekėjų skaičius. Mikro kūrėjo Reel gali kainuoti daugiau nei statinis įrašas iš vidutinio lygio paskyros, ir dažnai duoda geresnių rezultatų.
Reels
Reels yra brangiausias Instagram formatas, ir ne be priežasties. Jie gauna didžiausią algoritmo palaikymą, didžiausią organinę aprėptį ir reikalauja realių gamybos pastangų: scenarijaus, filmavimo, montažo. Iš mikro kūrėjų tikėkis 750–5000 $ už Reel. Iš nano kūrėjų 50–300 $. Priemoka virš statinio įrašo paprastai yra 2–3 kartai, bet aprėpties pranašumas daro Reels ekonomiškiausią formatą skaičiuojant pagal parodymus.

Karuselės
Pagal kainą karuselės yra tarp Reels ir statinių įrašų. Jos reikalauja kelių vaizdų (paprastai 5–10 skaidrių) ir sulaukia daug išsaugojimų, o tai rodo pirkimo ketinimą. Mikro kūrėjai už karuseles ima 300–3000 $. Įsitraukimo modelis kitoks nei Reels: karuselės surenka mažiau peržiūrų, bet daugiau išsaugojimų ir ilgiau išlaiko dėmesį. Švietimo ar produktų palyginimo turiniui karuselės konversijos srityje dažnai aplenkia Reels.
Statiniai įrašai
Bazinis formatas. Viena nuotrauka, vienas aprašas. Kainodara paprasta: 25–150 $ nano, 250–5000 $ mikro kūrėjams. Palyginti su Reels, statiniai įrašai prarado organinę aprėptį, bet vis dar gerai veikia produktų pristatymams, prekių ženklo akimirkoms ir estetika paremtoms kampanijoms mados, grožio ir maisto srityse.
Stories
Stories yra pigiausias formatas, bet ne visada mažiausios vertės. Kūrėjas, kurio Stories sulaukia didelio įsitraukimo (atsakymų, dalyvavimo apklausose, braukimų aukštyn), suteikia tiesioginę prieigą prie aktyviausios savo auditorijos dalies. Kaina paprastai skaičiuojama už kadrą: 15–75 $ nano, 125–1000 $ mikro kūrėjams. Stories geriausiai veikia kaip priedas prie įrašo ar Reel paketo, o ne kaip atskira paslauga.
Santykinė kaina | Geriausiai tinka | |
|---|---|---|
Reel | Didžiausia (2–3x bazinės) | Aprėpčiai, žinomumui, algoritminiam atradimui |
Karuselė | Vidutinė–didelė (1,5–2x bazinės) | Švietimui, išsaugojimams, produktų palyginimui |
Statinis įrašas | Bazinė | Produktų pristatymams, prekių ženklo estetikai |
Story | Mažiausia (0,5x bazinės) | Skubumui, papildomam įsitraukimui, apklausoms |

Mikroinfluenceris asmeninių finansų srityje ima daugiau nei gyvenimo būdo srityje. Ne todėl, kad jo turinį sunkiau pagaminti, o todėl, kad jo auditoriją sunkiau pasiekti ir ji reklamuotojams vertingesnė.
Nišų kainodara paklūsta nuspėjamai hierarchijai, paremtai auditorijos perkamąja galia ir reklamuotojų paklausa.
Premium nišos (2–3x bazinių tarifų)

Vidutinės nišos (1–1,5x bazinių tarifų)
Konkurencingos nišos (baziniai tarifai)
Praktinė išvada: nišos atitiktis svarbesnė už sekėjų skaičių. Nano kūrėjas premium nišoje su 5000 labai aktyvių sekėjų pasiūlys geresnę kainą už įsitraukimą nei vidutinio lygio gyvenimo būdo paskyra su 200 000 sekėjų ir bendra aprėptimi. Biudžetą planuok pagal nišą, o ne pagal dydį.

Mikro ir nano influenceriai nuo 69 €

500+ patikrintų UGC kūrėjų Lietuvoje

Kūrėjo pasakyta kaina niekada nėra visa suma. Keturios eilutės nuolat nustebina prekių ženklus ir, jei jų neplanuoji, gali padidinti bendras išlaidas 50–100%.
Naudojimo teisės ir licencijavimas
Jei nori kūrėjo Instagram įrašą panaudoti kaip mokamą reklamą („Meta“, TikTok ar savo svetainėje), tai atskiras mokestis. Naudojimo teisės paprastai prideda 20–50% prie bazinio tarifo, priklausomai nuo trukmės (30, 60 ar 90 dienų) ir vietos (organinė socialinė žiniasklaida, mokamos reklamos ar svetainė). Kai kurie kūrėjai ima fiksuotą mokestį, kiti skaičiuoja už platformą per mėnesį. Naudojimo sąlygas visada aptark iš anksto. Licencijavimas atgaline data kainuoja daugiau ir dažnai neįmanomas. Įrašo rodymas iš paties kūrėjo paskyros kaip Partnership Ads yra tas pats pokalbis: paskyros leidimas turi būti įrašytas į sutartį, o ne vien turinio licencija.
Išskirtinumo sąlygos
Prašyti kūrėjo nedirbti su tavo konkurentais kainuoja pinigų. 30 dienų išskirtinumo laikotarpis gali pridėti 25–50% prie bazinio tarifo. 90 dienų ar ilgiau? Tai gali padvigubinti bendrą mokestį. Kūrėjas atsisako galimų pajamų iš kitų prekių ženklų ir kainuoja atitinkamai. Prieš prašydamas išskirtinumo, paklausk savęs: ar tai tikrai svarbu tavo kampanijai? Daugeliu atvejų trumpesnis laikotarpis (arba išskirtinumo atsisakymas) sutaupo biudžeto be jokio reikšmingo poveikio rezultatams.
Taisymai ir derinimo ratai
Dauguma kūrėjų į bazinį tarifą įskaičiuoja vieną taisymo ratą. Papildomi ratai (ar didesni perfilmavimai) kainuoja papildomai. Brife aiškiai nusistatyk lūkesčius. Kuo konkretesnė tavo kūrybinė kryptis iš anksto, tuo mažiau taisymų prireiks. Neaiškūs brifai pagimdo turinį, kurį reikia perdaryti, o perdarymas kainuoja pinigų.
Mokestis už skubą
Turinio reikia per 48 valandas, o ne per dvi savaites? Tikėkis 25–50% priemokos. Kūrėjai savo turinio kalendorius planuoja iš anksto. Skubūs terminai reiškia, kad jie turi perdėlioti grafiką dėl tavo prekių ženklo. Kampanijas planuok bent 2–3 savaitėms į priekį, kad to visai išvengtum.
Apatinė eilutė: 200 $ kainuojantis nano kūrėjo įrašas su naudojimo teisėmis, išskirtinumu ir skubiu pristatymu lengvai gali tapti 500–600 $. Biudžetą planuok visam poreikių rinkiniui, o ne vien baziniam įkainių lentelės tarifui.

Vien mažesni tarifai nano ir mikroinfluencerių nepadaro geresniu pasirinkimu. Juos efektyvesnius daro kainos už įsitraukimą matematika, ir skirtumas čia nė iš tolo ne mažas.
Štai supaprastintas palyginimas. Makroinfluenceris su 800 000 sekėjų už Reel ima 10 000 $ ir vidutiniškai pasiekia 0,8% įsitraukimą. Tai 6 400 įsitraukimų po 1,56 $ už įsitraukimą. Mikroinfluenceris su 40 000 sekėjų už Reel ima 1000 $ ir vidutiniškai pasiekia 3% įsitraukimą. Tai 1 200 įsitraukimų po 0,83 $ už įsitraukimą.
Dabar tuos pačius 10 000 $ paskirstyk 10 mikro kūrėjų. Gausi 12 000 įsitraukimų iš viso po 0,83 $, tai beveik dvigubai daugiau įsitraukimų už tą patį biudžetą. Be to, vietoj vieno turinio vieneto gausi 10 skirtingų.
Didesnio įsitraukimo pranašumas mažesniuose lygiuose gerai dokumentuotas. Nano kūrėjų įsitraukimas Instagram vidutiniškai siekia 2,19%, maždaug 2–3 kartus daugiau nei makro paskyrų. TikTok nano kūrėjai pasiekia net 11,9%. Kuo mažesnė auditorija, tuo artimesnis kūrėjo ir sekėjo ryšys, o tai reiškia daugiau išsaugojimų, daugiau pasidalijimų ir didesnį pirkimo ketinimą kiekvienam parodymui.
Yra ir rizikos diversifikavimo nauda. Jei 10 000 $ sudedi į vieną makro kūrėją ir jo turinys pasirodo prastai, visą biudžetą praradai per vieną statymą. Paskirstyk jį tarp 10–15 mikro kūrėjų, ir kampaniją patrauks geriausi 3–5, o prasčiau pasirodžiusieji vos pajudins bendrus rezultatus.

67% rinkodaros specialistų jau teikia pirmenybę mikroinfluenceriams, o geriausią grąžą gauna tie prekių ženklai, kurie vykdo 10–20 mikro kūrėjų kampanijas vietoj vieno ar dviejų makro sandorių. Jei nori giliau išsiaiškinti, kaip tą grąžą išmatuoti, žiūrėk mūsų gidą apie influencerių rinkodaros grąžą.


Mikro ir nano influenceriai nuo 69 €

500+ patikrintų UGC kūrėjų Lietuvoje
Dauguma prekių ženklų derasi dėl influencerių tarifų neteisingai. Paprašo nuolaidos, kūrėjas atsisako, ir pokalbis užstringa. Štai geresnis planas.
Pradėk nuo įkainių lentelės, o ne prieš ją
Prieš įvardydamas skaičių, paprašyk kiekvieno kūrėjo įkainių lentelės. Tai pasako du dalykus: kiek jie patys save vertina ir ar turi pakankamai patirties standartizuotai kainodarai. Su kūrėjais, turinčiais įkainių lentelę, derėtis lengviau, nes pokalbio atskaitos taškas jau nustatytas. Kūrėjai be jos dažnai lankstūs, bet teks pasiūlyti teisingą struktūrą.
Dėl ko derėtis
Ką siūlyti vietoj nuolaidos
Kainos spaudimas žemyn nėra vienintelė svirtis ir paprastai ne pati geriausia.
Kada pasitraukti
Jei kūrėjas nesutinka derėtis dėl kainos, sąlygų ar apimties (o tarifas neatitinka jo įsitraukimo duomenų), pasitrauk. Kiekvienoje kategorijoje jų tūkstančiai, tarp jų ir lietuvos influenceriai. Tinkamą kūrėją už tinkamą kainą rasti visada įmanoma, ypač nano ir mikro lygyje, kur pasiūla didžiulė, o kokybė nuolat auga.
Vienas subtilus dalykas, kurį daugelis derybų gidų praleidžia: geriausi sandoriai nėra „laimimi“. Jie sudaromi taip, kad abi pusės gautų naudos. Kūrėjas, jaučiantis, kad jam teisingai atlyginta, kuria geresnį turinį. Prekių ženklas, kuris permoka, partnerystės nekenčia. Rask vidurį, kuriame tarifas atspindi kūrėjo vertę ir tavo biudžeto ribas, ir nuo jo statyk toliau.
Kiek kainuoja 1000 parodymų Instagram?
Instagram influencerių CPM (kaina už 1000 parodymų) nano ir mikroinfluenceriams svyruoja nuo 5 $ iki 15 $, o vidutinio lygio ir makro paskyroms nuo 15 $ iki 35 $. CPM labai skiriasi pagal nišą ir įsitraukimo rodiklį. Premium nišų, pavyzdžiui, finansų, kūrėjai ima didesnį CPM nei bendro gyvenimo būdo paskyros.
Kiek turėčiau imti už bendradarbiavimą Instagram?
Instagram bendradarbiavimo tarifai priklauso nuo sekėjų skaičiaus, įsitraukimo rodiklio ir turinio formato. Prekių ženklai paprastai planuoja 25–150 $ už įrašą nano influenceriams (1K–10K sekėjų) ir 250–5 000 $ mikroinfluenceriams (10K–100K). Reels kainuoja 2–3 kartus daugiau nei statiniai įrašai. Kūrėjai savo įkainių lentelę turėtų grįsti įsitraukimo rodikliais, o ne vien sekėjų skaičiumi.
Kiek verta 1000 peržiūrų Instagram Reels?
Atsižvelgiant į vidutinius influencerių tarifus ir tipinį peržiūrų skaičių, Instagram Reels verti maždaug 5–20 $ už 1000 peržiūrų. Nano kūrėjai duoda geriausią vertę už peržiūrą, o makro kūrėjai ima priemoką už didesnę absoliučią aprėptį. Realią vertę lemia tai, ar peržiūros virsta įsitraukimu ir pardavimais.
Kiek nano influenceriai ima Instagram?
2026 m. nano influenceriai Instagram ima 25–150 $ už statinį įrašą, 50–300 $ už Reel ir 15–75 $ už Story. Daugelis nano kūrėjų vietoj mokesčio sutinka ir su produktu, ypač kai kuria portfolio. Premium nišose, tokiose kaip finansai, sveikata ir B2B, tarifai didesni.
Koks tarifas už remiamą Instagram įrašą yra teisingas?
Teisingas tarifas už remiamą Instagram įrašą priklauso nuo kūrėjo įsitraukimo rodiklio, nišos ir sekėjų lygio. Mikroinfluenceriams (10K–100K sekėjų) standartas yra 250–2 000 $ už įrašą. Geriausias būdas įvertinti teisingumą yra kaina už įsitraukimą: padalyk tarifą iš vidutinio įsitraukimų skaičiaus per įrašą. Žemiau 0,50 $ CPE yra gera vertė.
Kas lemia Instagram influencerių kainas?
Instagram influencerių tarifai pagal lygį (2026 m.)
Instagram influencerių kainos pagal turinio formatą
Instagram influencerių kainos pagal nišą
Paslėptos išlaidos, kurias pamiršta prekių ženklai
Kodėl nano ir mikroinfluenceriai duoda didesnę grąžą už kiekvieną dolerį
Kaip derėtis dėl Instagram influencerių tarifų
DUK

Lietuva
Gintarė
Vilnius

Lina
Siauliai

Vaida
Šiauliai

Indre
Vilnius
