Keskmine CPA Facebooki reklaamides: 2026. aasta võrdlusandmed

14. juuli 2026

Autor Katja Orel

Juhtiv toimetaja, UGC turundus

Faktid kontrollis Sebastian Novin

Kaasasutaja ja COO, Influee

Facebooki reklaamide keskmine CPA on kõigis valdkondades 18 $ ja 20 $ vahel. Kuid keskmine peidab 7-kordse vahe. Haridus maksab konversiooni eest 7,85 $, tehnoloogia aga 55,21 $ sama tulemuse eest samal platvormil.

Sinu valdkond seab sinu baastaseme rohkem kui miski muu, mida sa kontrollid. 30 $ CPA on SaaS-brändile võit ja toidulisandibrändile hoiatusmärk.

See postitus käsitleb kolme asja: valemit, mis sinu CPA-d tegelikult seletab, 2026. aasta võrdlusandmeid sinu valdkonna kohta ja kolme hooba, mis numbrit liigutavad. Kui vaatad Ads Manageris CPA-d ja mõtled, kas see on hea, alusta siit.

Claude'i promptid Meta reklaamistrateegiaks
Tasuta ressurss

Claude'i loomestrateegia Meta reklaamidele

10 Claude'i prompti, mis loovad ostjapersoonasid, teravamaid reklaaminurki ja Meta briife, et sinu looming sobiks ostja kavatsusega ja viiks sinu CPA-d alla.

Mis on CPA Facebooki reklaamides ja kuidas seda arvutatakse?

CPA ehk cost per action on see, mida maksad iga konversiooni eest, mille sinu reklaamid tekitavad.

Konversioon on mis iganes tegevus, mille oled oma kampaania eesmärgiks määranud: ost, liidivormi esitamine, rakenduse install, ostukorvi lisamine. Määra see eesmärk enne, kui järeldusi teed, sest liidide CPA ja ostu CPA ei ole sama mõõtmine.

CPA = reklaamikulu kokku ÷ konversioonid kokku. Kui kulutad 2000 $ ja saad 100 ostu, on sinu CPA 20 $.

See valem annab sulle numbri. See ei ütle, miks number just selline on. Selleks jaga CPA selle all olevateks kolmeks sisendiks:

CPA = CPM ÷ (CTR × CVR) × 1000

  • CPM on see, mida maksad 1000 kuvamise eest, mida juhib publiku konkurents.
  • CTR on klõpsajate protsent, mida juhib loomingu kvaliteet.
  • CVR on klõpsajate protsent, kes konverteerivad, mida juhivad sinu maandumisleht ja pakkumine.

Kõrge CPA tähendab, et vähemalt üks neist kolmest on katki. Enamik brände püüab parandada ainult pakkumist, kui tegelik probleem on tavaliselt looming või maandumisleht. Lahendus sõltub sellest, milline sisend on paigast ära, ja ülejäänud postitus räägib sellest, kuidas seda märgata.

CPA valem jaotatud kolmeks sisendandmeteks: CPM, CTR ja konvertsiooniprotsent, kujutatud lihtsa võrrandina

Facebooki reklaamide keskmine CPA valdkonniti (2026)

Valdkond on sinu CPA baastaseme kõige suurem mõjutaja. Kõigi valdkondade keskmine on 18 $ kuni 20 $, kuid allolev tabel näitab, miks see keskmine on iseenesest peaaegu kasutu. Hajuvus ulatub 7,85 $-st 55,21 $-ni.

Keskmine CVR

Keskmine CPA

Haridus

13,6%

7,85 $

Rõivad (e-kaubandus)

4,1%

10,98 $

Tervishoid

11,0%

12,31 $

Fitness

14,3%

13,29 $

Kinnisvara

10,7%

16,92 $

Jaemüük ja ostlemine

3,3%

21,47 $

Reisimine ja külalislahkus

2,8%

22,50 $

Tööhõive ja koolitus

11,7%

23,24 $

B2B

10,6%

23,77 $

Ilu ja isikuhooldus

7,1%

25,49 $

Juriidilised teenused

5,6%

28,70 $

Tarbijateenused

9,9%

31,11 $

Rahandus ja kindlustus

9,1%

41,43 $

Autotööstus

5,1%

43,84 $

Kodu remont

6,6%

44,66 $

Tehnoloogia

2,3%

55,21 $

Allikas: AdBacklog, 2025. aasta globaalsed andmed.

Mõned mustrid loevad DTC brändide jaoks.

Kõrge CVR tähendab madalat CPA-d. Fitness konverteerib 14,3% ja maksab 13,29 $. Haridus konverteerib 13,6% ja maksab 7,85 $. Tervishoid konverteerib 11,0% ja maksab 12,31 $.

Kõrgeima konversioonimääraga valdkonnad on CPA tabeli põhjas. Laiemad Facebooki reklaamide võrdlusnäitajad kaardistavad samad valdkonnad CTR-i, CPC, CPM-i ja ROAS-i lõikes, nii et näed, kus iga neist igal mõõdikul asub. Sinu CPA on sama palju konversioonimäära probleem kui kulutuse probleem.

See käib kokku ka tulu efektiivsusega, nii et tugev hea ROAS Facebooki reklaamides tulemus ilmneb tavaliselt madala CPA kõrval. Mõlemad premeerivad sama asja: rohkem konversioone dollari kohta.

Rõivad hinnaga 10,98 $ vajavad konteksti. E-kaubanduse rõivad konverteerivad vaid 4,1%, ometi on neil tabeli üks madalamaid CPA-sid. Seda seletavad madalad hinnad ja impulssostud.

30 $ tellimus sulgub kiiremini kui 200 $ kaalutletud ost. Kui oled moebränd ja sinu CPA on 30 $, ei ole see automaatselt probleem.

Kontrolli seda oma keskmise tellimuse väärtuse ja marginaali vastu, mitte valdkonna joone vastu.

Tehnoloogia hinnaga 55,21 $ on struktuurne, mitte läbikukkumine. Pikad kaalumistsüklid, kõrgemad hinnad ja keerukad tooted suruvad CVR-i 2,3%-ni ja CPA üles.

SaaS- ja tehnoloogiabrändid peaksid seadma CPA sihtmärgid kliendi eluea väärtuse, mitte valdkonna keskmise põhjal.

Influee brändide jaoks kõige olulisemad võrdlusnäitajad: rõivad (10,98 $), ilu ja isikuhooldus (25,49 $), jaemüük (21,47 $) ja reisimine (22,50 $).

Kui jooksutad ühte neist valdkondadest ja oled oma joonest kõrgemal, ütlevad kaks järgmist lõiku, kuhu vaadata.

UGC videod alates 60 €

Estonia

500+ kontrollitud creatorit Eestis

Mida sinu CPA sulle tegelikult ütleb ja millist hooba tõmmata

Enne kui midagi muudad, diagnoosi, milline kolmest sisendist sinu CPA-d üles lükkab. Sama valem, kasutatud kontrollnimekirjana.

Võtame ilubrändi, kelle CPA on 40 $ versus 25,49 $ võrdlusnäitaja, ja käime selle läbi kolme sammuga.

Samm 1: kontrolli CTR-i võrdlusnäitaja vastu

Ilu keskmine CTR Facebookis on umbes 1,51%. Kui sinu oma on sellest allpool, on probleem loomingus, sest inimesed näevad reklaami ja kerivad sellest mööda.

Lahenda see uute hookide, UGC-stiilis video ja teistsuguse avakaadriga. Sinu hea CTR Facebooki reklaamides võrdlusnäitaja on esimene koht, kust kontrollida, sest sellest madalam number viitab loomingule, mitte pakkumisele.

Samm 2: kontrolli CVR-i võrdlusnäitaja vastu

Ilu konverteerib umbes 7,1%. Kui sinu CTR on korras, kuid CVR on 3%, siis reklaam töötab ja maandumisleht mitte.

Klõps toimub; müük mitte. Paranda pärast klõpsu toimuv kogemus: lehe laadimiskiirus, pakkumise selgus ja sotsiaalne tõestus tootelehel.

Samm 3: kontrolli CPM-i

Kui CTR ja CVR on mõlemad võrdlusnäitaja tasemel ja CPA on ikka kõrge, maksad kuvamise eest üle.

Testi Advantage+ publikuid käsitsi sihtimise vastu, vähenda publiku kattuvust või ava end külmematele, kuid odavamatele publikutele.

Tee sammud selles järjekorras. Looming esimesena, maandumisleht teisena, pakkumine viimasena, sest see on peaaegu iga DTC brändi mõju järjekord.

DTC-ilu bränd, mis diagnoosib 40 $ CPA-d 25,49 $ benchmark'i vastu, kasutades kolmeastmelist CTR, CVR ja CPM kontrolli

Miks loomingu kvaliteet on DTC brändidele suurima mõjuga CPA lahendus

Looming on ainus hoob, mis liigutab korraga kahte kolmest CPA sisendist. See teebki sellest DTC brändidele suurima tootlusega lahenduse ja see on seos, mille peaaegu iga CPA artikkel vahele jätab.

CTR. Creatorite loodud UGC reklaamid edestavad Facebooki CTR-is järjekindlalt lihvitud brändivideot, sest need näevad välja nagu tavaline postitus, mitte reklaam. Inimesed peatuvad ja vaatavad.

Kõrgem CTR tähendab sama CPM-i juures rohkem klõpse, mis tähendab sama konversioonimäära juures madalamat CPA-d.

CVR. Kui looming näitab toodet päris inimese päris kasutuses, seab see täpsed ootused, nii et maandumisleht konverteerib paremini. Reklaami ja lehe vahel pole usaldusväärsuse lõhet.

Lihvitud brändivideo kipub üle lubama. UGC-stiilis sisu näitab toodet sellisena, nagu see on, mis vähendab klõpsujärgset väljalangemist.

Viraalsete UGC reklaami hookide näidisvaramu
Tasuta ressurss

500+ viraalse UGC reklaami näidisvaramu

Selle asemel et iga rida skriptida, anna creatoritele tõestatud lähtepunktid. Sirvi 500+ viraalse UGC reklaami hooki ja skripti sisaldavat näidisvaramut, mis on sorteeritud valdkonna järgi.

Need kaks efekti liituvad. Tõsta CTR-i 50% (1%-lt 1,5%-ni) ja CVR-i 30% (5%-lt 6,5%-ni) ning sinu CPA peaaegu poolitub sama CPM-i juures. See pole pakkumise optimeerimine. See on loomingu oma.

Kaks asja otsustavad, kas looming oma osa täidab. Tugevad hookid avanevad probleemi või tulemusega, mitte sinu logoga, ja selle all olev tekst on see, mis muudab klõpsu müügiks.

UGC videod alates 60 €

Estonia

500+ kontrollitud creatorit Eestis

Mida teha, kui sinu CPA on võrdlusnäitajast kõrgem

Kui sinu CPA on sinu valdkonna võrdlusnäitajast kõrgem, tee need kolm kontrolli mõju järjekorras. See on lähtepunkt, mitte täielik optimeerimisjuhend.

1. Testi uut loomingut enne pakkumiste puutumist

Kui sinu CTR on võrdlusnäitajast madalam, alusta siit. Briifi kolm kuni viis uut hookinurka, jooksuta UGC-stiilis videot oma praeguse loomingu vastu ja muuda esimest kaadrit. Teistsugune formaat, näiteks podcast-stiilis reklaamid, annab oksjonile samuti midagi värsket testimiseks.

Anna igale uuele loomingule kolm kuni viis päeva ja 50 $ kuni 100 $, enne kui seda hindad.

2. Vaata üle klõpsujärgne kogemus

Kui CTR on võrdlusnäitaja tasemel, kuid CVR on madal, ei ole reklaam probleem. Kontrolli maandumislehe laadimiskiirust (üle kolme sekundi kaotad konversioone), pakkumise selgust ja sotsiaalset tõestust lehe ülaosas.

Kui sinu reklaamid toovad klõpse, aga mitte müüki, viitab olukord, kus Facebooki reklaamid ei too konversioone, tavaliselt lehele, mitte kampaaniale.

3. Kontrolli publikut, sagedust ja paigutust

Kui CTR ja CVR on mõlemad korras ja CPA on ikka kõrge, vaata sagedust. Kui sama inimene näeb sinu reklaami rohkem kui kolm või neli korda, lõpetab ta sellele reageerimise. See on Facebooki reklaamiväsimus ja see lükkab sinu CPA tagasi üles.

Laienda publikut või värskenda loomingu komplekti. Seejärel kontrolli oma paigutuste jaotust.

Keskmine CTR

Mõju CPA-le

Facebooki voog

~1,1%

Tasakaalustatud, peamine töölooma paigutus

Facebooki Stories

~0,8%

Madalam CTR, odavamad kuvamised; CPA sõltub CVR-ist

Facebooki Reels

~0,6–1,0%

Suur ulatus, madalam CTR; tugev teadlikkuseks, nõrgem otsese CPA jaoks

Audience Network

~0,6%

Madalaim CTR, suurim CPA risk; kontrolli liidide kvaliteeti

CTR varieerub paigutuse järgi palju ja madalama CTR-iga paigutustel on sama konversioonimäära juures suurem CPA risk. Facebooki voog teeb põhitöö umbes 1,1% CTR-iga.

Audience Network jookseb umbes 0,6% juures, seega kui see sööb märkimisväärse osa sinu eelarvest, võib see tõmmata sinu koondatud CPA-d üles madala kvaliteediga klõpsudega. Just selle kasvava odava, madala ostuhuviga liikluse osa eest hoiatab sind ka Facebooki reklaamide madala kvaliteediskoori hinnang.

Ükski neist kolmest kontrollist ei ole pakkumise muutmine. Selles ongi mõte.

Enamiku võrdlusnäitajast kõrgemate DTC brändide puhul on CPA lahendus loomingus ja lehel ning pakkumine on viimane asi, mida puudutada.

UGC videod alates 60 €

Estonia

500+ kontrollitud creatorit Eestis

KKK

Mis on Facebooki reklaamide keskmine CPA?

Facebooki reklaamide keskmine CPA jääb kõigis valdkondades vahemikku 18 $ kuni 20 $. Mida peaksid tegelikult ootama, sõltub sinu valdkonnast, mis võib liigutada sinu baastaseme alla 10 $-st üle 50 $-ni, seega kaalu oma numbrit oma valdkonna, mitte üldise keskmise vastu.

Mis on hea CPA Facebooki reklaamides?

Hea CPA Facebooki reklaamides on mis tahes näitaja, mis jääb sinu valdkonna võrdlusnäitajast allapoole ja sinu marginaali piiresse. Enamiku DTC brändide puhul jääb see 15 $ ja 30 $ vahele, kuid 50 $ CPA võib olla kõrge LTV-ga toodete puhul igati korras ja 15 $ CPA võib õhukeste marginaalide juures kahjumit tuua.

Mis on CPA Facebooki reklaamimises?

CPA Facebooki reklaamimises on cost per action ehk tegevuse hind, mis tähendab seda, mida maksad iga konversiooni eest, mille sinu reklaamid tekitavad. Tegevus on see, mille oled oma eesmärgiks seadnud, näiteks ost, liid või ostukorvi lisamine.

Kuidas Facebooki reklaamide CPA-d arvutada?

Facebooki reklaamide CPA-d arvutad, jagades reklaamikulu kokku konversioonidega kokku. Kui kulutad 2000 $ ja saad 100 ostu, on sinu CPA 20 $ ostu kohta.

Miks mu Facebooki reklaamide CPA nii kõrge on?

Sinu Facebooki reklaamide CPA on kõrge, sest vähemalt üks kolmest sisendist on paigast ära: madal CTR nõrga loomingu tõttu, madal konversioonimäär maandumislehe või pakkumise tõttu või kallis CPM publiku konkurentsi tõttu. Nõrk looming on DTC brändide puhul kõige sagedasem põhjus.

Kumb on Facebooki reklaamide jaoks olulisem, CPA või ROAS?

CPA ja ROAS mõõdavad erinevaid asju, seega jälgi mõlemat. CPA ütleb sulle, kui palju kliendi hankimine maksab, ROAS aga seda, kui palju tulu iga reklaamidollar tagasi toob. CPA on puhtam sihtmärk liidide genereerimiseks ja ROAS sobib paremini tulule orienteeritud e-kaubandusele.

Sisukord

Mis on CPA Facebooki reklaamides ja kuidas seda arvutatakse?

Facebooki reklaamide keskmine CPA valdkonniti (2026)

Mida sinu CPA sulle tegelikult ütleb ja millist hooba tõmmata

Miks loomingu kvaliteet on DTC brändidele suurima mõjuga CPA lahendus

Mida teha, kui sinu CPA on võrdlusnäitajast kõrgem

KKK

Tee koostööd UGC loojatega riigist

Estonia

Jennifer Chinonye

Tallinn

Estonia

Karyna

Narva linn⁦, ⁦Ida-Viru maakond⁦ ⁦

Estonia

Ew

Estonia

Ninel

Estonia