
2026. gada 14. jūlijs

Autors Katja Orel
Galvenais redaktors, UGC mārketings

Faktus pārbaudīja Sebastian Novin
Līdzdibinātājs un COO, Influee
Vidējā CPA Facebook reklāmām visās nozarēs ir no 18 $ līdz 20 $. Bet vidējais rādītājs slēpj 7 reižu starpību. Izglītība par konversiju maksā 7,85 $, bet tehnoloģijas par tādu pašu rezultātu tajā pašā platformā maksā 55,21 $.
Tava nozare nosaka tavu sākumlīmeni vairāk nekā jebkas cits, ko vari kontrolēt. 30 $ CPA ir uzvara SaaS zīmolam un brīdinājuma signāls uztura bagātinātāju zīmolam.
Šis raksts aptver trīs lietas: formulu, kas patiešām izskaidro tavu CPA, 2026. gada etalonus tavai nozarei un trīs sviras, kas šo skaitli pārvieto. Ja Ads Manager skaties uz CPA un domā, vai tas ir labs, sāc šeit.

CPA jeb izmaksas par darbību (cost per action) ir tas, ko maksā par katru konversiju, ko rada tavas reklāmas.
Konversija ir jebkura darbība, ko definēji kampaņas mērķī: pirkums, potenciālā klienta veidlapas iesniegšana, lietotnes instalēšana, pievienošana grozam. Iestati šo mērķi, pirms izdari secinājumus, jo potenciālo klientu piesaistes CPA un pirkuma CPA nav viens un tas pats mērījums.
CPA = kopējie reklāmas tēriņi ÷ kopējās konversijas. Ja iztērē 2 000 $ un iegūsti 100 pirkumus, tavs CPA ir 20 $.
Šī formula dod skaitli. Tā nepasaka, kāpēc skaitlis ir tāds, kāds tas ir. Tam sadali CPA trīs ievaddatos, kas ir tā pamatā:
CPA = CPM ÷ (CTR × CVR) × 1 000
Augsts CPA nozīmē, ka vismaz viens no šiem trīs ir salūzis. Lielākā daļa zīmolu mēģina labot tikai solīšanu, kaut gan īstā problēma parasti ir materiāls vai nosēšanās lapa. Risinājums ir atkarīgs no tā, kurš ievaddats nav kārtībā, un pārējais šajā rakstā ir par to, kā to noteikt.

Nozare ir vissvarīgākais faktors, kas nosaka tava CPA sākumlīmeni. Vidējais rādītājs visās nozarēs ir no 18 $ līdz 20 $, bet zemāk esošā tabula parāda, kāpēc šis vidējais pats par sevi ir gandrīz bezjēdzīgs. Starpība ir no 7,85 $ līdz 55,21 $.
Vid. CVR | Vid. CPA | |
|---|---|---|
Izglītība | 13,6% | 7,85 $ |
Apģērbs (e-komercija) | 4,1% | 10,98 $ |
Veselības aprūpe | 11,0% | 12,31 $ |
Fitness | 14,3% | 13,29 $ |
Nekustamais īpašums | 10,7% | 16,92 $ |
Mazumtirdzniecība un iepirkšanās | 3,3% | 21,47 $ |
Ceļošana un viesmīlība | 2,8% | 22,50 $ |
Nodarbinātība un profesionālā apmācība | 11,7% | 23,24 $ |
B2B | 10,6% | 23,77 $ |
Skaistumkopšana un personīgā aprūpe | 7,1% | 25,49 $ |
Juridiskie pakalpojumi | 5,6% | 28,70 $ |
Patērētāju pakalpojumi | 9,9% | 31,11 $ |
Finanses un apdrošināšana | 9,1% | 41,43 $ |
Autobūve | 5,1% | 43,84 $ |
Mājokļa uzlabošana | 6,6% | 44,66 $ |
Tehnoloģijas | 2,3% | 55,21 $ |
Avots: AdBacklog, 2025. gada globālie dati.
Daži likumsakarīgi novērojumi ir svarīgi DTC zīmoliem.
Augsts CVR nozīmē zemu CPA. Fitness konvertējas 14,3% un maksā 13,29 $. Izglītība konvertējas 13,6% un maksā 7,85 $. Veselības aprūpe konvertējas 11,0% un maksā 12,31 $.
Nozares ar augstāko konversijas likmi ir CPA tabulas apakšā. Plašāki Facebook reklāmu etaloni attēlo tās pašas nozares pēc CTR, CPC, CPM un ROAS, lai redzētu, kur katra atrodas pēc katra rādītāja. Tavs CPA ir tikpat konversijas likmes problēma kā tēriņu problēma.
Tas arī atbilst ieņēmumu efektivitātei, tāpēc spēcīgs labs ROAS Facebook reklāmām rezultāts parasti parādās līdzās zemam CPA. Abi atalgo vienu un to pašu: vairāk konversiju par katru dolāru.
Apģērbs par 10,98 $ prasa kontekstu. E-komercijas apģērbs konvertējas tikai 4,1%, tomēr uzrāda vienu no zemākajiem CPA tabulā. To izskaidro zemas cenas un impulsīvi pirkumi.
30 $ pasūtījums noslēdzas ātrāk nekā 200 $ pārdomāts pirkums. Ja esi modes zīmols un tavs CPA ir 30 $, tā automātiski nav problēma.
Salīdzini to ar savu vidējo pasūtījuma vērtību un maržu, nevis ar nozares līniju.
Tehnoloģijas par 55,21 $ ir strukturāli, nevis neveiksme. Garie izvēles cikli, augstākas cenas un sarežģīti produkti spiež CVR uz 2,3% un CPA uz augšu.
SaaS un tehnoloģiju zīmoliem CPA mērķi jānosaka pēc klienta mūža vērtības, nevis nozares vidējā.
Etaloni, kas Influee zīmoliem ir vissvarīgākie: apģērbs (10,98 $), skaistumkopšana un personīgā aprūpe (25,49 $), mazumtirdzniecība (21,47 $) un ceļošana (22,50 $).
Ja strādā kādā no šīm nozarēm un esi virs savas līnijas, nākamās divas sadaļas parāda, kur meklēt.

UGC video no 75 €

500+ pārbaudīti radītāji Latvijā
Pirms ko maini, diagnosticē, kurš no trim ievaddatiem velk tavu CPA uz augšu. Tā pati formula, izmantota kā kontrolsaraksts.
Ņemsim skaistumkopšanas zīmolu ar 40 $ CPA pret 25,49 $ etalonu un izejam cauri trim soļiem.
Skaistumkopšanā vidējais CTR Facebook ir aptuveni 1,51%. Ja tavējais ir zemāks, problēma ir materiāls, jo cilvēki redz reklāmu un aritina tai garām.
Salabo to ar jauniem āķiem, UGC stila video un citu sākuma kadru. Tavs labs CTR Facebook reklāmām etalons ir pirmā vieta, kur pārbaudīt, jo skaitlis zem tā norāda uz materiālu, nevis solīšanu.
Skaistumkopšana konvertējas aptuveni 7,1%. Ja tavs CTR ir kārtībā, bet CVR ir 3%, reklāma darbojas, bet nosēšanās lapa ne.
Klikšķis notiek; pārdevums ne. Salabo pieredzi pēc klikšķa: lapas ielādes ātrumu, piedāvājuma skaidrību un sociālo pierādījumu produkta lapā.
Ja CTR un CVR abi ir etalona līmenī un CPA joprojām ir augsts, tu pārmaksā par parādīšanās reizi.
Pārbaudi Advantage+ auditorijas pret manuālo mērķēšanu, samazini auditoriju pārklāšanos vai atver aukstākas, bet lētākas auditorijas.
Veic soļus šajā secībā. Vispirms materiāls, otrajā vietā nosēšanās lapa, solīšana pēdējā, jo tāda ir ietekmes secība gandrīz katram DTC zīmolam.

Materiāls ir vienīgā svira, kas vienlaikus ietekmē divus no trim CPA ievaddatiem. Tāpēc tas ir DTC zīmoliem visaugstākās atdeves risinājums, un tā ir saikne, ko izlaiž gandrīz katrs CPA raksts.
CTR. Radītāju veidotas UGC reklāmas Facebook CTR ziņā konsekventi pārspēj nolīdzinātu zīmola video, jo tās izskatās pēc parasta ieraksta, nevis reklāmas. Cilvēki apstājas un skatās.
Augstāks CTR nozīmē vairāk klikšķu par to pašu CPM, kas nozīmē zemāku CPA pie tās pašas konversijas likmes.
CVR. Kad materiāls rāda produktu reālā lietošanā pie īsta cilvēka, tas rada precīzas gaidas, tāpēc nosēšanās lapa konvertē labāk. Starp reklāmu un lapu nav uzticamības plaisas.
Nolīdzināts zīmola video mēdz solīt pārāk daudz. UGC stila saturs rāda produktu tādu, kāds tas ir, un tas samazina aiziešanu pēc klikšķa.

Abi efekti summējas. Palielini CTR par 50% (no 1% uz 1,5%) un CVR par 30% (no 5% uz 6,5%), un tavs CPA pie tā paša CPM gandrīz uz pusi samazinās. Tā nav solīšanas optimizācija. Tā ir materiāla optimizācija.
Divas lietas nosaka, vai materiāls dara savu darbu. Spēcīgi āķi sākas ar problēmu vai rezultātu, nevis ar tavu logotipu, un teksts zem tā ir tas, kas klikšķi pārvērš pārdevumā.

UGC video no 75 €

500+ pārbaudīti radītāji Latvijā
Ja tavs CPA ir virs nozares etalona, veic šīs trīs pārbaudes pēc ietekmes secības. Tas ir sākumpunkts, nevis pilns optimizācijas ceļvedis.
Ja tavs CTR ir zem etalona, sāc šeit. Sagatavo brīfu trim līdz pieciem jauniem āķu leņķiem, palaid UGC stila video pret savu pašreizējo materiālu un nomaini pirmo kadru. Cits formāts, piemēram, podkāsta stila reklāmas, arī dod izsolei kaut ko jaunu, ko testēt.
Dod katram jaunajam materiālam trīs līdz piecas dienas un 50 $ līdz 100 $, pirms to vērtē.
Ja CTR ir etalona līmenī, bet CVR ir zems, problēma nav reklāma. Pārbaudi nosēšanās lapas ielādes ātrumu (pēc trim sekundēm zaudē konversijas), piedāvājuma skaidrību un sociālo pierādījumu redzamajā lapas daļā.
Ja tavas reklāmas piesaista klikšķus, bet nav pārdevumu, nav konversiju Facebook reklāmās modelis parasti norāda uz lapu, nevis kampaņu.
Ja CTR un CVR abi ir kārtībā un CPA joprojām ir augsts, apskati frekvenci. Kad viens un tas pats cilvēks tavu reklāmu redz vairāk nekā trīs vai četras reizes, viņš pārstāj uz to reaģēt. Tas ir reklāmu nogurums Facebook, un tas tavu CPA atkal paceļ uz augšu.
Paplašini auditoriju vai atsvaidzini materiālu kopu. Tad pārbaudi izvietojumu sadalījumu.
Vid. CTR | Ietekme uz CPA | |
|---|---|---|
Facebook plūsma | ~1,1% | Līdzsvarots, galvenais darba zirgs |
Facebook Stories | ~0,8% | Zemāks CTR, lētākas parādīšanās reizes; CPA ir atkarīgs no CVR |
Facebook Reels | ~0,6–1,0% | Liela sasniedzamība, zemāks CTR; spēcīgs atpazīstamībai, vājāks tiešam CPA |
Audience Network | ~0,6% | Zemākais CTR, augstākais CPA risks; pārbaudi potenciālo klientu kvalitāti |
CTR pa izvietojumiem ļoti atšķiras, un izvietojumi ar zemāku CTR nes augstāku CPA risku pie tās pašas konversijas likmes. Facebook plūsma veic smago darbu ar aptuveni 1,1% CTR.
Audience Network CTR ir apmēram 0,6%, tāpēc, ja tas apēd ievērojamu daļu budžeta, tas var celt tavu apvienoto CPA ar zemas kvalitātes klikšķiem. Šī augošā lēta, zema nodoma datplūsmas daļa ir arī tas, par ko brīdina zems kvalitātes vērtējums Facebook reklāmām rādītājs.
Neviena no šīm trim pārbaudēm nav solīšanas maiņa. Tā ir būtība.
Lielākajai daļai DTC zīmolu virs etalona CPA risinājums ir materiālā un lapā, un solīšana ir pēdējā, kam pieskarties.

UGC video no 75 €

500+ pārbaudīti radītāji Latvijā
Kāda ir vidējā CPA Facebook reklāmām?
Vidējā CPA Facebook reklāmām visās nozarēs ir 18 $ līdz 20 $. Ko tev patiešām vajadzētu sagaidīt, ir atkarīgs no tavas nozares, kas tavu sākumlīmeni var pārvietot no zem 10 $ līdz virs 50 $, tāpēc salīdzini savu skaitli ar savu nozari, nevis ar kopējo vidējo.
Kāds ir labs CPA Facebook reklāmām?
Labs CPA Facebook reklāmām ir jebkurš skaitlis zem tavas nozares etalona un tavas maržas robežās. Lielākajai daļai DTC zīmolu tas ir starp 15 $ un 30 $, bet 50 $ CPA var būt veselīgs produktiem ar augstu klienta mūža vērtību, un 15 $ CPA var zaudēt naudu pie plānām maržām.
Kas ir CPA Facebook reklāmās?
CPA Facebook reklāmās ir izmaksas par darbību, tas ir, ko maksā par katru konversiju, ko nodrošina tavas reklāmas. Darbība ir jebkas, ko iestati kā mērķi, piemēram, pirkums, potenciālais klients vai pievienošana grozam.
Kā aprēķināt CPA Facebook reklāmām?
CPA Facebook reklāmām aprēķina, dalot kopējos reklāmas tēriņus ar kopējām konversijām. Ja iztērē 2 000 $ un iegūsti 100 pirkumus, tavs CPA ir 20 $ par pirkumu.
Kāpēc mans Facebook reklāmu CPA ir tik augsts?
Tavs Facebook reklāmu CPA ir augsts, jo vismaz viens no trim ievaddatiem nav kārtībā: zems CTR vāja materiāla dēļ, zema konversijas likme nosēšanās lapas vai piedāvājuma dēļ vai dārgs CPM auditorijas konkurences dēļ. Vājš materiāls ir visbiežākais cēlonis DTC zīmoliem.
Kas ir svarīgāks Facebook reklāmām: CPA vai ROAS?
CPA un ROAS mēra dažādas lietas, tāpēc seko abiem. CPA parāda, cik maksā klienta iegūšana, bet ROAS parāda ieņēmumus, ko atdod katrs reklāmas dolārs. CPA ir tīrāks mērķis potenciālo klientu piesaistei, un ROAS labāk der ieņēmumu virzītai e-komercijai.
Kas ir CPA Facebook reklāmās un kā to aprēķina?
Vidējā CPA Facebook reklāmām pa nozarēm (2026)
Ko tavs CPA patiesībā saka un kuru sviru pagriezt
Kāpēc reklāmas materiāla kvalitāte ir DTC zīmoliem visietekmīgākais CPA risinājums
Ko darīt, kad tavs CPA ir virs etalona
BUJ

Latvija
Julija
Riga

Alondra
Riga

Laura
Rīga

Jekaterina
Riga
