UGC kūrimas pagal poreikį
UGC vaizdo redaktorius
Influencer Marketing

2026 m. balandžio 22 d.

Parašė Katja Orel
Vyriausiasis redaktorius, UGC rinkodara

Faktus patikrino Sebastian Novin
Vienas iš įkūrėjų ir COO, Influee
Ne visi influenceriai yra tokie patys. Ir tinkamo lygio pasirinkimas yra vienas iš dažniausių priežasčių, dėl kurių influencerių kampanijos neveikia.
Influenceris su 5000 sekėjų ir tas su 5 milijonų sekėjų veikia visiškai skirtinguose pasauliuose. Pasiekamumas, įsitraukimas, pasitikėjimas, kaina per rezultatą. Viskas keičiasi priklausomai nuo jūsų pasirinkto lygio. Tačiau daugiausia prekės ženklai vis dar numatyti „didesnis yra geresnis" be klausimo ar tas pasiekamumas tikrai konvertuosis.
Šis vadovas pertvarko kiekvieną influencerių tipą pagal sekėjų skaičių, lyginti įsitraukimo etalonus ir kaštas diapazone tarp lygių ir duoda jums sprendimo sistemą tinkamo pasirinkti pagal savo kampanijos tikslą.


Kiekvienas influencerių klasifikacijos sistemos pradeda su tuo pačiu kintamuoju: sekėjų skaičiumi. Sekėjų skaičius nepasako jums viso iš influencerių vertės, bet jis yra aiškiausia sąlyga jų į lygius su nuspėjama įsitraukimu, kaštu ir pasiekamumu.
Sekėjai | Įsitraukimo Norma (IG) | Įsitraukimo Norma (TikTok) | Kaina Per Straipsnį | Geriausia naudojimo atvejai | |
|---|---|---|---|---|---|
Nano | 1K–10K | 3–5% | Iki 11,9% | $10–$250 | Dovanu, UGC, vietinis suvartymas |
Micro | 10K–100K | 1.5–3.5% | 4–8% | $100–$1 000 | Konversijos, produkto paleidiniai |
Macro | 100K–1M | 0.5–1.5% | 1–3% | $1 000–$10 000 | Prekės ženklo sąmoningumas iš mastelio |
Mega | 1M+ | <1% | 1–2% | $10000–$50000+ | Pagrindiniai paleidiniai, kultūriniai momentai |
Modelis yra nuoseklus visuose platformose ir visuose tyrimuose: kuo didesnė auditorija, tuo žemesnė įsitraukimo norma. Tai ne didesnių influencerių trūkumas. Tai auditorijos skalės matematika.
Influenceris, kalbantis 5000 žmonių, kurie jį seka dėl veganų receptų, turi iš esmės kitokį ryšį su savo auditorija nei žvaigždė, posanti 10 milijonams.
Klausimas yra ne tai, kuris lygis yra „geriausias". Tai, kuris lygis atitinka jūsų kampanijos tikslą, biudžetą ir auditoriją.
Nano influenceriai turi nuo 1000 iki 10000 sekėjų. Jie yra mažiausiame lygyje ir siūlo didžiausią įsitraukimo normą iš visų lygių.
„Instagram" nano influenceriai vidutiniškai pasiekia 3–5% įsitraukimą. „TikTok" jie gali pasiekti iki 11,9%. Palyginkite tai su makro influenceriais, kurie dažnai nukrenta žemiau 1,5% „Instagram". Skirtumas nėra mažas. Tai daugiklis.
Kodėl nano įsitraukimas yra toks aukštas? Jų auditorija yra pakankamai maža, kad jaustųsi asmeniška. Sekėjai paliekia tikrus komentarus, skaito aprašus ir išsaugoja įrašus. Kai nano influenceris rekomenduoja produktą, tai skamba kaip draugo nuomonė, nes ryšio dinamika yra artimesnė draugystei nei fanizmui.
Kitas pranašumas yra kaina. Dauguma nano influencerių ima 10–250 USD už įrašą. Kai kurie priima tik produkto dovanų teikimą. Už vieno makro partnerystės biudžetą galite dirbti su 10–15 nano influencerių, gaudami daugiau turinio, daugiau auditorijos segmentų ir daugiau duomenų taškų optimizavimui.
Geriausia: Dovanų kampanijoms, vietiniam arba hiper-nišiniam nukreipimui, UGC gamybai ir DTC prekės ženklams, bandantiems influencerių rinkodarą pirmą kartą.
Mikroinfluenceriai yra pagrindinis taškas daugumos prekės ženklo kampanijoms. Jie turi pakankamai pasiekties, kad galėtų sukelti pokyčius, tačiau pakankamai maža auditorija, kad išlaikytų tikrą įsitraukimą ir pasitikėjimą.
„Instagram" mikroinfluenceriai suteikia 1,5–3,5% įsitraukimą. „TikTok" – 4–8%.
Jų auditorijos yra pakankamai didelės, kad sukeltu tikrus skaičius, tačiau pakankamai mažos, kad įsitraukimo normos liktų reikšmingos. Mikroinfluenceris, posantis 50K sekėjams su 2,5% įsitraukimu, gauna daugiau tikrų sąveikų nei makro influenceris, posantis 500K su 0,5%. Matematika palaiko mikro visais metrikais, išskyrus grynųjų spaudimų skaičių.
Daugelis rinkodaros specialistų jau prioritetizuoja mikroinfluencerius prieš didžiausius lygius. Matematika tai paaiškina. Esant $100–$1000 už įrašą, mikroinfluenceriai kainuoja dalį makro influencerių kainos, tuo pačiu suteikdami 2–3x didesnę įsitraukimo normą. Įsitraukimo kaina per dalį krenta dramatiškai.
Mikroinfluenceriai taip pat yra vieta, kur afiliuotų ir paramos pagrindėtos modeliai veikia geriausiai. Jų auditorijos yra pakankamai įtrauktos, kad spaudytų, konvertuotų ir pirktų. Prekės ženklai, naudojantys sekamus nuorodas ir nuolaidos kodus su mikroinfluenceriais, gali matuoti tikrąjį ROI, o ne tik spaudimus.
Geriausia: Konversijos kampanijoms, produkto paleidimams, afiliuoto programoms ir bet kokiam prekės ženklui, kuris turi reikalingų išmatuojamų influencerių kaitos rezultatų.

Mikro ir nano influenceriai, pradedant 28 €

500+ patikrinti UGC kūrėjai šalyje Lietuva
Makro influenceriai suteikia pasiekimą, kurio negali suteikti mažesni lygiai. Vienas makro influencerio įrašas gali patalpinti jūsų prekės ženklą priešais šimtus tūkstančių žmonių iš karto.
Tačiau pasiekti ateina su kompromisais. Įsitraukimo normos nukristi iki 0,5–1,5% „Instagram" ir 1–3% „TikTok".
Auditorija yra platesnė ir mažiau nukreipta, o tai reiškia daugiau spaudimų, bet mažiau žmonių, kurie atitinka jūsų idealų klientą.
Kaina taip pat keičiasi. Makro influenceriai paprastai ima 1000–10000 USD už įrašą. Prekės ženklams, turintiems didesnį biudžetą, kurie vykdo nacionalinės sąmonės kampanijas, šis turtas yra prasmingas. DTC prekės ženklui, matuojančiam akvizicijos savikainą, matematika tampa sudėtingesnė pagrįsti.
Makro influenceriai gerai veikia kredibilumo srityje. Turėdamas atpažinto vardo patvirtinimą jūsų produktui, jis signalizuoja legitimumą platesnei rinkai. Tai vertinga prekės ženklams, išeinantiem į naujas kategorijas, paleidžiantiems naujose rinkose arba vykdantiems PR stiliaus kampanijas, kur matomumas rūpi labiau nei tiesioginės konversijos.
Geriausia: Prekės ženklo sąmonė masteliu, nacionalinės kampanijos, kategorijos kredibilumo žaidimas ir prekės ženklai, kurių biudžetai viršija $10000 per kampaniją.
Mega influenceriai ir žvaigždės veikia visiškai skirtingu masteliu. Kalbame apie milijonus sekėjų, masinį pasiekimą ir vardą, žinomą ne tik socialinėse medijose.
Įsitraukimo normos yra mažiausios iš visų lygių, paprastai žemiau 1% „Instagram". Auditorija yra plati ir laisvai apibrėžta. Žvaigždė su 10 milijonų sekėjų gali pasiekti platų demografiką, tačiau tik dalis tos auditorijos sutampa su jūsų tiksline pirkėju.
Kaina atspindi skalę. Mega influenceriai ima 10000–50000+ USD už įrašą. Žvaigždžių partnerystės gali siekti šeši skaičiai už vieną aktivavimą. Tuo kaina ROI skaičiavimas reikalauja rimto tūrio. Šie partneriai tik atsiskaito, kai jums reikia masinės sąmonės greitai: pagrindinio produkto paleidimo, kultūrinio momento arba prekės ženklo repozicionavimo.
Šiame lygyje yra dar viena rizika: netikri influenceriai. Kuo didesnis sąskaita, tuo sunkiau patikrinti auditorijos kokybę. Sąskaitos, viršijančios 1M sekėjų, dažniausiai turi aukščiausias netikrų ir neaktyvių sekėjų normas. Patikrinimas auditorijos autentiškumo prieš įsipareigojimą biudžetui yra nenegociabilus.
Geriausia: Pagrindiniai paleidiniai su didiais biudžetais, kultūriniai momentai, masinės sąmonės žaidimas. Nerekomenduojama konversijos fokusuotoms kampanijoms arba prekės ženklams, kurių biudžetai yra mažesni nei $50000.

Viršijant sekėjų skaičių, influenceriai taip pat kategorijuojami pagal turinio nišą, kurioje jie veikia. Tai svarbu prekės ženklo atitikčiai. Influencerio niša nustato, ar jų auditorija sutampa su jūsų pirkėju.
Grožis ir priežiūra. Viena iš didžiausių influencerių nišų. Dominuoja mikro ir nano odos priežiūros influenceriai, atliekantys pamokas, produktų apžvalgas ir „rengtis su manimi" turinį. Didelis pirkimo ketinimas. Auditorija seka specialiai produktų rekomendacijoms.
Fitnesas ir sveikata. Stiprus „Instagram" ir „TikTok". Fitneso influenceriai svyruoja nuo asmeninių trenerių iki papildų apžvalgų, o sveikatos influenceriai apima mitybą, psichinę sveikatą ir papildų turinį. Gerai veikia su sveikatos prekės ženklais, aktyvaus sportinio lavinimo drabužiais ir maisto papildais.
Žaidimai. YouTube ir Twitch sunkūs. Žaidimų influenceriai turi vieną iš labiausiai atsidavusių auditorijų internete, tačiau nišą sunkiau monetizuoti ne žaidimų prekės ženklams.
Kelionės. Vaizduojama, geriausiai „Instagram" ir YouTube. Naudingas viešbučiams, avialinijoms ir turizmui, tačiau įsitraukimas gali būti nenuoseklus, nes auditorija seka inspiracijai, o ne pirkimo patarimui.
Maistas ir virimas. Receptų kūrėjai, restoranų kritikai, naminio virimo sąskaitos. Stiprus CPG prekės ženklams, virtuvės produktams ir vietiniam restoranų rinkodarai. Nano maisto influenceriai nuo specialiai veikia vietinėse maisto nišose.

Tėvystė. Auganti niša su dideliu pasitikėjimu. Šeimos ir tėvystės influenceriai veda stiprią konversiją kūdikių produktams, šeimos paslaugoms ir namų ūkio prekės ženklams. Auditorijos yra atsidavusios ir pasirengusios pirkti.
B2B ir LinkedIn. Išimtis. B2B influencerių rinkodara ne taip atitinka lygių sistemą. LinkedIn mąstytoja su 15000 sekėjų gali sukelti didesnį verslo poveikį nei gyvenimo būdo influenceris su 500K. Sekėjų skaičius čia rūpi mažiau. Ekspertiza ir kredibilumas rūpi labiau.
Niša svarbi nukreipimui. Tačiau lygis vis tiek nustato bet kurio partnerystės įsitraukimą, kainą ir pasiekimo dinamiką. Pasirinkite nišą, atitinkančią jūsų produktą, tada pasirinkite lygį, atitinkantį jūsų tikslą.

Instinktas yra užsisakyti vieną didelį vardą maksimaliam žvilgsnių skaičiui. Praktikoje to paties biudžeto paskirstymas per 15–30 Lietuvos influencerių micro ir nano lygiais sukuria daugiau bendro įsitraukimo, daugiau skirtingų auditorijos segmentų ir daugiau turinio kampų bandymui. Makro ir mega partnerystės vis dar turėti vaidmenį kultūriniams momentams ar kategorijos kredibilumo žaidimams, tačiau jie yra retai efektyviausias kelis sąmonės kelias.
Jei parduodate specifinei auditorijai (veganiška odos priežiūra, CrossFit bendra, indie žaidimų aksesuarai) mažesni influenceriai, kurių auditorijos yra toje nišoje, permatuos platesniais. Jų sekėjai pasitiki jų rekomendacijomis, nes pelno tą pasitikėjimą konkrečioje temoje.
Mikroinfluenceriai yra konversijos lygis. Jų auditorijos yra pakankamai įtrauktos, kad spaustu ir pirktų. Suporuokite su sekamomis nuorodomis, unikaliais nuolaidos kodais ir komisijos pagrindėta kompensacija. Sekti teisingą influencerių rinkodaro KPIs yra tai, kas suteikia influencerių rinkodarą į veiklos kanalą.

Sekėjų skaičius beveik nepataisantis B2B. Svarbu tai, ar influenceris turi tikrą ekspertizą ir kredibilumą jūsų industrije. CFO su 8000 LinkedIn sekėjų, posančių apie fintech, duos daugiau vamzdžių nei gyvenimo būdo influenceris su 500K.
Dauguma brandžių influencerių programos dali savo influencerių rinkodaro biudžetus per lygius. Nano influenceriai UGC ir socialiniam įrodymui. Mikroinfluenceriai konversijos kampanijoms. Makro partnerystė pagrindiniam paleidimui. Svarbu priskirti kiekvienam lygiui aiškų vaidmenį su savo KPIs.

Įsitraukimo normos etalonai pagal lygį. Negrąžinkite į nepaprastas įsitraukimo. Palyginkite tai su tuo lygio etalonu. Makro influenceris, kuris 1,2% įsitraukimas veikia gerai. Nano influenceris, kuris 1,2% yra žemiau atsiskaitymo. Kontekstas svarbu.
Sveika IG įsitraukimas | Raudonas ženklas | |
|---|---|---|
Nano | 3–5%+ | Žemiau 2% |
Micro | 1.5–3.5% | Žemiau 1% |
Macro | 0.5–1.5% | Žemiau 0.5% |
Mega | 0.3–1% | Žemiau 0.3% |
Netikro sekėjo aptikimas. Tai yra didžiausia rizika influencerių rinkodaroje, ir tai pablogėja, kai šilinates aukštyn per lygius. Perspėjamieji ženklai apima staigius sekėjų šuolius, įsitraukimą, kuris neatitinka sekėjų skaičiaus, ir komentarų sekciją pilną su generiniais atsakymais, tokiais kaip „Puikus įrašas!" ir emotikonų eilučių.
Auditorijos demografija. Influencerio sekėjai turi sutapti su jūsų pirkėju. Patikrinkite vietą, amžių, lyties padalijimą ir interesus. Influenceris su 50K sekėjų yra naudotinas, jei 80% tos auditorijos yra šalyje, į kurią nešalinate.
Turinio kokybė ir prekės ženklo atitiktis. Slinkite jų seniausią. Ar jų estetika ir tonas atitinka jūsų prekės ženklą? Ar jie dirbo su konkurentais? Ar jų turinys yra nuoseklus, ar visur po to? Influenceris, posantis apie fitnesa vieną savaitę ir kriptografijomis kitą, nėra šios rūšies nišinio pasitikėjimo kūrimas, kuris veda konversijas.
Ankstesnės prekės ženklo partnerystės. Patikrinkite, kaip jie tvarkė ankstesnį sponsorų turinį. Ar tai jaučiasi natūralu, ar primetama? Ar tai gavo įsitraukimą, ar jų auditorija tai ignoravo? Praeita veikla su prekės ženklais yra geriausias jūsų partnerystės ėjimo numatytojas. An influencerių rinkodaro platforma su patikrinimo įrankiais tai lengva patikrinti per influencerius prieš nuolatinį biudžetą.
Mikroinfluenceriai yra pats veiksmingos tipas daugumos prekės ženklo kampanijoms. Jie suteikia aukštesnes įsitraukimo normas nei makro influenceriai dalimi makro influencerių kainos.
Hiperlokal nukreipimui nano influenceriai dar pagar – mažesnės auditorijos, aukštesnis pasitikėjimas, žemesnė kaina per kolaboraciją.
Geriausias lygis priklauso nuo jūsų tikslo: konversijos palaiko mikro, pasiekimas palaiko nano, ir masinė sąmonė palaiko makro.
Skirtumas tarp mikro ir makro influencerių yra sekėjų skaičius, įsitraukimo norma, kaina ir naudojimo atvejis.
Mikroinfluenceriai turi 10K–100K sekėjų, aukštesnę įsitraukimo ir žemesnę kainą – geriausi konversijos kampanijoms.
Makro influenceriai turi 100K–1M sekėjų, platesnį pasiekimą su žemesniu įsitraukimu ir aukštesnę kainą – geriausi prekės ženklo sąmonei skale.
Trumpai
Keturi influencerių lygiai
Influencerių tipai pagal turinio nišą
Kaip pasirinkti tinkamą influencerio tipą jūsų kampanijai
Ką tikrinti prieš partnerystę
DUK

Lietuva
Ieva
Groningen

Indre
Vilnius

Sofija
Vilnius

Giedre
Vilnius
